2. Sınıf Türkçe Dikey Yayınları Kitabı Milli Mücadele ve Atatürk Sayfa 128 Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Dikey Yayınları 4. Tema Milli Mücadele ve Atatürk Sayfa 128 Temaya Hazırlık Metni Etkinlik Cevapları

TEMAYA HAZIRLIK

2. Sınıf Dikey Yayınları Türkçe Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı

1. “Atatürk ve Millî Mücadele” konulu bir araştırma göreviniz olsaydı kimlerden yardım alırdınız? Niçin?

Cevap:

Eğer böyle bir araştırma görevim olsaydı, dedemden, annemden, babamdan ve öğretmenimden yardım alırdım. Çünkü onlara Atatürk ve Milli Mücadele dönemi hakkında birçok bilgiye sahipler.

2. Atatürk hakkında neler biliyorsunuz? Yazınız.

Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk’ün 1881 yılında Selanik’te doğduğunu, 1938 yılında vefat ettiğini, annesinin adının Zübeyde Hanım, babasının adının ise Ali Rıza Efendi olduğunu biliyorum.

3. Millî Mücadele yıllarında Türk milleti fedakârlıklar yapmasaydı neler olabilirdi? Yazınız.

Cevap: Milli Mücadele yıllarında Türk milleti fedakarlık yapmasaydı ülkemiz başka ülkeler tarafından işgal edilebilirdi. Bizler şuan ki gibi vatanımızda özgür bir şekilde yaşayamazdık.

4. Atatürk ve Millî Mücadele ile ilgili görseller araştırınız. Hazırladığınız görsellerle sınıf panonuzda “Atatürk ve Millî Mücadele Sergisi” düzenleyiniz.

Cevap: 

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Misafir Metni Cevapları Sonuç Yayınları 3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 100-104-105-106-107 (Milli Kültürümüz Teması) başlıklı makalemizde 3. Sınıf Türkçe Sonuç Yayınları Sayfa 100 Cevabı, 3. Sınıf Türkçe Sonuç Yayınları Sayfa 104 Cevabı ve 3. Sınıf Türkçe Sonuç Yayınları Sayfa 105 Cevabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.