3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 169-170-171-172 Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Milli Birlik ve Beraberlik Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Milli Birlik ve Beraberlik Cevapları Sayfa 169, 170, 171, 172

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 169 Cevabı

Milli birlik ve beraberliğimizi çok güçlü hissettiğimiz günler hangileridir söyleyiniz?
Cevap:

Bizler Türk Milleti olarak milli birlik ve beraberliğimizi en çok Kurtuluş Savaşı’nda hissettik. Çünkü Kurtuluş Savaşı milli birlik ve beraberliğimizin en önemli örneklerinden bir tanesidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Türk milleti çok fedakârca davranmış ve Milli Mücadeleyi kazanmıştır. Orada halk canı pahasına savaşmış ve ülkesini vermemek için direnmiştir. Bundan dolayı milli bayramlarımız, milli birlik ve beraberliğimizi en güçlü hissettiğimiz günlerdir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 170 Cevabı

Millî birlik ve beraberlik bizlere neler kazandırır? Söyleyiniz.
Cevap:

Milli birlik ve beraberlik kavramları her toplum için çok önemlidir. Milli birlik ve beraberlik bizlere birçok şey kazandırır. Bir toplum milli birlik ve beraberlik içerisinde olursa düşmanları ona zarar veremez. Toplum içerisinde milli birlik ve beraberlik olduğu zaman düşman geri püskürtülür ve bağımsızlığımızı her zaman elde ederiz. Geçmişte yaşadığımız savaşlarda da milli birlik ve beraberlik bizlere savaşın kazanılmasını sağlamıştır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 171 Cevabı

Millî birlik ve beraberliğimizin bizlere neler kazandırdığını araştırınız. Araştırma sonuçlarını aşağıdaki boş alana yazınız. Öğrendiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap:

Milli birlik ve beraberlik içerisinde olan bir toplum her zaman tüm zorluklarla baş edebilir. Bu şekilde bağımsızlığını elde edebilir. Bir toplumun bağımsızlığını korumasının en temel nedeni milli birlik ve beraberlik içerisinde olmasıdır. Aksi halde düşmanlara karşı koyamayız. Bu şekilde ülkemizi koruyamayız ve zamanla yıkılıp gideriz. Bu nedenle milli birlik ve beraberlik içerisinde olmak çok önemlidir.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir