3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sorumluluk Projeleri Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sorumluluk Projeleri Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sorumluluk Projeleri Cevapları Sayfa 173, 174, 175

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 173 Cevabı

Yaşadığımız yerde veya okulunuzda farklı bir ülkeden gelen arkadaşınız var mı? Varsa hangi ülkeden olduğunu söyleyiniz. Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Metinleri okuyunuz.
Cevap:

Evet, yaşadığım yerde başka ülkeden gelen arkadaşlarım var. Özellikle son yıllarda Suriye’den gelen birçok insan var. Farklı ülkeden gelmelerine rağmen onlarla çok yakın arkadaşlık kurduk.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 174 Cevabı

Ülkemizde yaşayan farklı kültürdeki çocuklar ile ilgili hangi projeleri yapabiliriz? Açıklayınız.
Cevap:

Ülkemizde yaşayan farklı kültürdeki çocuklar için çevremizde yer alan tarihi eserleri ziyaret edebiliriz. Kendi ülkemizin tarihini onlara güzel bir şekilde anlatabiliriz.. Ayrıca hep birlikte piknik tarzı bir etkinlik yapabiliriz. Bu şekilde yemek kültürümüzü onlara tanıtmış oluruz. Bunun dışında bazı spor etkinlikleri düzenleyebiliriz. Piyes ve tiyatro hazırlayıp o kişileri de ekibimize dahil ederek kaynaşma sağlayabiliriz.

Etkinlik

3. Sınıf Hayat Bilgisi  Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 175 Cevabı

Sınıfınızda farklı ülkelerden gelen arkadaşlarınız için bir etkinlik yapmak istiyorsunuz. Bunun için hangi hazırlıklar yapılabilir? Yazınız.
Cevap:

Sınıfımda farklı ülkelerden gelen arkadaşlarım için sınıfça bir etkinlik yapacağımıza karar vermeliyiz. Etkinlik için herkesi bilgilendirilmeliyiz. Ne yapacağımızı not etmeliyiz. Bu şekilde etkinliği gerçekleştirebiliriz.

Hazırladığınız etkinlik için sınıfınızı süslediğinizi hayal ediniz. Aşağıda verilen resim ile sizin hayal ettiğiniz resim arasında fark var mıdır? Söyleyiniz. Daha sonra verilen resmi boyayınız.
Cevap:

Verilen resim ile benim hayal ettiğim resim arasında aşırı bir şekilde fark yoktur. Çünkü ben de buna benzer bir resim hayal ettim.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir