30 Ağustos 1922’de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile ilgili neler biliyorsunuz?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı
30 Ağustos 1922’de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile ilgili neler biliyorsunuz?
Cevap:

Bu Kurtuluş Savaşı’nı sona erdiren bir savaştır. 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz’un beşinci günü (30 Ağustos) Dumlupınar yakınlarındaki Aslıhanlar Meydan Savaşı’nda Türk Ordusu düşmanın beş tümenini yok etmiştir. Başkomutanlık Meydan Savaşı, iki yıl süreyle, bir yasayla bu isim kabul edilinceye kadar, Aslıhanlar Meydan Muharebesi adıyla anılmıştır. Savaşı, Başkomutan Mareşal Mustafa Kemal Paşa (Atatürk) Aslıhanlar’ın çok yakınındaki Akçaşar’daki komuta yerinden yönetmiştir.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Ankara Türk Odası Metni Etkinlik Cevapları başlıklı makalemizde 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı, 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı ve 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir