4 Ekim Hadi İpucu Bocce Oyunu Nedir, Nasıl Oynanır ?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

4 Ekim Hadi İpucu Bocce Oyunu Nedir, Nasıl Oynanır Konusu Hakkında Kısaca Bilgi Aktaracağız.

Hadi bu akşam Spor Gecesi’yle 20:30’da.
Tarihi yıllar öncesine dayanan bocce sporunu duymuş muydunuz? ??Pek alışık olduğumuz sporlardan değil ? Peki bocce nasıl oynanır, neyle oynanır? Kısa bir araştırma yeterli olacaktır.

Bocce sahası uzunluğu 26 m 56 cm , genişliği 4 m 50 cm bir dikdörtgen sahada oynanır. Tek kişilik bocce müsabakalarında oyuncular dörder topla, ikili veya üçlü müsabakalarda ikişer topla oynanır.

Oyuncuların saha içerisinde pallinoya kendi toplarıyla yaklaşmak için yaptıkları atışa punto denir. Rakip topa, kendi topuna ya da pallinoya direk atılan atışlara ise Volvo adı verilir. Topun önce yere daha sonra vurmak istenen topa çarptırılması ile yapılan atışlara da Ragga adı verilir.

Cevap : Pallino ve küçük toplar

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan UEFA, EURO 2024 KARARINI AÇIKLADI başlıklı makalemizde EURO 2024, Euro 2024 açıklandı ve Euro 2024 nerde yapılacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir