6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı FCM Yayıncılık Sayfa 17-18 Cevapları

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı FCM Yayıncılık Sayfa 17 Cevabı

Soru: 

Yüce Allah’ın (c.c.) peygamberler aracılığı ile insanlara yol gösterici öğüt ve ilkeler göndermesinin onlara ne gibi faydaları olmuştur?

Cevap:

Yüce Allah’ın peygamberler aracılığı ile insanlara yol gösterici öğüt ve ilkeler göndermesi insanların hem dünyada hem de ahirette mutlu olmalarını sağlamayı amaçlamıştır. Bunun için peygamberler vahiy ile insanlara her zaman doğru yolu göstermişlerdir. İnsanlara güzel ahlak sahibi olmanın faydalarını, her zaman yararlı işler ve davranışlarda bulunmalarını öğütlemişlerdir.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı FCM Yayıncılık Sayfa 18 Cevabı

Soru:

Yukarıdaki ayetler, vahyin gönderiliş gönderiliş amacı hakkında sizlere neler düşündürmektedir? Bu ayetlerin vermek istediği mesajlar arkadaşlarınızla sınıfta değerlendiriniz.

Cevap:

Yukarıda yazılan ayetler, Allahu Teala’nın gönderdiği vahiyler ile insanların hem bu dünyada hem de ahirette mutlu olmalarını sağlamayı amaçlamıştır. Bunun için peygamberler vahiylerle insanlara her zaman doğru yolu göstermişlerdir. İnsanlara güzel ahlak sahibi olmanın ne kadar iyi bir şey olduğunu, her zaman faydalı iş ve davranışlarda bulunmaları gerektiği öğütlenmiştir.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.