Kültürümüzü yansıtan bir konuda sözlü tarih çalışması yaparak değişen veya aynı kalan unsurları tespit edip arkadaşlarınızla paylaşınız.

5. Sınıf Ata Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı Soru: Kültürümüzü yansıtan bir konuda sözlü tarih çalışması yaparak değişen veya aynı kalan unsurları tespit edip arkadaşlarınızla paylaşınız. Cevap: Dini bayramlar kültürümüzü yansıtan en önemli unsurlardır. Eskiden bayramlarda insanlar arefe günü çok telaşlı olurdu. Aile büyüklerimiz bayram için tatlı ve börek tarzı yiyecekler hazırlardı….

Okumaya devam et

5. Sınıf Ata Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 56-57 Cevabı

5. Sınıf Ata Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı Soru: Ankara Etnografya Müzesi’nin Genel ağ sayfasını ziyaret ederek sitedeki görselleri inceleyiniz. erilen görselleri günümüzle karşılaştırınız. Karşılaştırdığınız görsellerin günümüzle bir farklılık oluşturup oluşturmadığını söyleyiniz. Cevap: Görselleri karşılaştırdığımız zaman günümüz ile eski arasında giyim – kuşam, yeme – içme gibi bazı unsurlarda değişiklikler olmuştur. Soru:…

Okumaya devam et