Aşağıdaki tabloyu inceleyerek Türklerin İslamiyet’i kabul etmelerinin sebeplerini tartışınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı Aşağıdaki tabloyu inceleyerek Türklerin İslamiyet’i kabul etmelerinin sebeplerini tartışınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. Cevap: Türkler, İslamiyet’i dini inanışlarına ve yaşam felsefelerine daha çok benzediği için kabul etmişlerdir. Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.  

Okumaya devam et

Türklerin İslamiyet’i kabul etmeden önce dinî inanışları nasıldı? Bilgilerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 54 Cevabı Türklerin İslamiyet’i kabul etmeden önce dinî inanışları nasıldı? Bilgilerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. Cevap: Türkler İslamiyet’ten önce Tengri yani Gök Tanrı inancına inanıyorlardı. Türkler genellikle tek tanrı inancını taşımakla beraber, ister tek tanrılı ister çok tanrılı bir inanca sahip olsunlar, her halükarda İslamiyet ile beraber hak…

Okumaya devam et

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 53-54 Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı Aşağıdaki tabloda İslamiyet’in beraberinde getirdiği değişimlerden bazıları verilmiştir. Öğrendiklerinizden yararlanarak tabloyu doldurunuz. Cevap: İslamiyet’ten önceki durum Arap yarımadası’nda siyasi birlik yoktu. Putperestlik inancı hakimdi. Kölelerin hiçbir hakkı yoktu. Kız çocukları ve kadınlara değer verilmiyordu. Kabile savaşları ve kan davaları yaygın bir şekilde devam ediyordu….

Okumaya devam et