Akıllı Güvercin Matuka Metnini ana hatlarıyla anlatınız.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı

Akıllı Güvercin Matuka Metnini ana hatlarıyla anlatınız.

Cevap:

Güzel bir orman içinde yaşayan bir çaylak varmış. Bu çaylak bir gün etrafını izlediği sırada bir avcıyı fark etti ve ağacın üst taraflarına doğru çıktı. Avcı, ağacın altına tuzak kurdu ve o sırada güvercinler tuzağın olduğu yere geldiler. Aralarında bulunan Matuka, yemi yememeleri için arkadaşlarını ikaz etti. Fakat onlar yemi yediler ve tuzağa yakalandılar. Daha sonra Matuka, onlara hep birlikte kanat çırparak tuzaktan kurtulabileceklerini söyledi. Avcı yaklaştığı esnada hep beraber kanatlarını çırptılar ve uçarak avcıdan kurtuldular. Bunu göre çaylak onlara hayran kaldı. Böyle yapan güvercinler bu şekilde avcıdan kurtuldular.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kelimelerin anlamlarını tahmin edip tahminlerinizin doğruluğunu sözlükten kontrol ediniz. Kelimelerle birer cümle kurunuz. Kelimeleri sözlük defterinize ekleyiniz. 4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir