ALMANYA – GERMANY TURİSTİK VE TARİHİ YERLERİ

Sponsorlu Bağlantılar

Almanya (Germany) en güzel yerleri, tarihi ve turistik yerleri ile ilgili hakkında bilgi.

Romantik Yol

Almanya’nın en güzel yerlerinden biri olan bu yol insanların akınına uğramaktadır. 1950 yılında aktif hale getirilen bu tarihi Romantik Yol her yıl 25 milyon insan Würzburg ve Füssen arasındaki 410 kilometrelik birçok yeri ziyaret etmekteler.

Zugspitze Dağı

Doğanın en güzel manzarasına sahip olan Almanya ( Germany)’deki bu dağ 2 bin 962 metre ile Almanya’nın en yüksek dağıdır. Her yıl ziyaretçi akınına uğrayan Zugspitze dağı dünyanın en popüler yerlerinden biridir.

Berlin Duvarı

Berlin duvarı 1961 ve 1989 yıllarına kadar doğu ve batı olarak bölünmüş kentti. Bu duvar belli bir müddet sonra yıkıldı fakat birkaç yerde kalıntıları hala mevcuttu. 1990 yılında dünyadaki tüm sanatçılar tarafından, Friedrichshain bölgesindeki renkli East Side Galery muteşem renklerle göz dolduruyor.

Konstanz Gölü

Almanya’nın güneyinde yer alan bu güzel göl UNESCO’nun listesinde yer almaktadır. Etrafındaki çiçek adası Mainau ve manastır adası Reichenau görülmesi gereken turistik yerlerdendir.

Rothenburg ob der Dauber

Bu tarihi yer insanı alıp geçmişe kısa bir yolculuğa götürüyor. Küçük bir kasaba olan bu tarihi yerin kulaleri, çeşmeleri ve yolları insanları orta çağa götürüyor.

Berlin Brandenburg Kapısı

Tarihin önemli bir bir parçası olan bu kapı aynı zamanda Berlin Duvarının da bir aralar buradan geçiyordu. Bu tarihi yapı 28 yıl boyunca geçilemeyen kapı olarak bilinir.

Heidelberg Şatosu ve Tarihi merkez

Eski şehir merkezlerinin ve üniversitenin bulunduğu bu tarihi yapı eski çağların izlerini yansıtıyor. Meydanları ve sokakları görülmeye değer bir yapıdır.

Köln Dom Katedrali

1880’de yapımı tamamlanan bu tarihi yapıdır. Dünyanın en büyük yapıtı olan bu mimari eser UNESCO’nun listesinde yer alan bu eser her yıl 6 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Neuschwanstein Şatosu

Bavyera Kralı ll. Ludwig’in isteğiyle yapılan şato 1886 yılında yapımı bitirildi. Şato yapısıyla göz dolduruyor. Masal diyarını anımsatan muhteşem güzelliği ve göz alıcılı insanları kendine çekiyor.

Europa Park Rust

Muhteşem bir eğlence parkı olan Europa Park Rust 4D sinema, yüzlerce etkinlik bölümleri Almanya’nın en büyük eğlence yeri olup her çeşit oyun ve eğlence yeri mevcuttur. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir