Aşağıdaki boşlukları uygun, doğru kelime ya da ifadelerle doldurunuz. 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı
Aşağıdaki boşlukları uygun, doğru kelime ya da ifadelerle doldurunuz.
Cevap:

1. Duygu, hayal ve düşüncelerin bir düzene bağlı olarak çekici, etkileyici bir dil ve ahenkli mısralar  hâlinde aktarıldığı yazı türüne …....şiir... ……denir.
2. Mısra sonlarındaki yazılış ve okunuşları aynı, anlamları ve görevleri farklı kelimelerin, eklerin, seslerin benzerliğine …………kafiye… ….denir.
3. Mısra sonlarında yazılış, okunuş, anlam ve görevleri aynı olan kelimelerin, eklerin ve seslerin benzerliğine………..redif.... ….denir.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Ankara Türk Odası Metni Etkinlik Cevapları başlıklı makalemizde 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı, 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı ve 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir