Aşağıdaki metni dikkatle okuyunuz. Metin, İtalyan yazar Edmondo de Amicis’in (Edmondo de Amiçis) Çocuk Kalbi romanından alınmıştır. Bu metin, romanın kahramanı Enrico’ya (Enriko) babasının yazdığı bir mektuptur. Mektubu kendi cümlelerinizle Türkiye’mize uyarlayarak yeniden yazınız. Yazınızı zenginleştirmek için atasözleri, deyimler ve özdeyişler kullanınız.

6. Sınıf Türkçe Ekoyay Yayınları Öğretmenimin Mektubu Sayfa 171-172-173-174 Cevapları

Öğretmenimin Mektubu Dinleme Metni Etkinlik Cevapları – 6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ekoyay Yayınları

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ekoyay Yayınları Sayfa 173 Cevabı

Aşağıdaki metni dikkatle okuyunuz. Metin, İtalyan yazar Edmondo de Amicis’in (Edmondo de Amiçis) Çocuk Kalbi romanından alınmıştır. Bu metin, romanın kahramanı Enrico’ya (Enriko) babasının yazdığı bir mektuptur. Mektubu kendi cümlelerinizle Türkiye’mize uyarlayarak yeniden yazınız. Yazınızı zenginleştirmek için atasözleri, deyimler ve özdeyişler kullanınız. Mektubunuzu e-posta olarak öğretmeninize ya da arkadaşlarınıza gönderiniz, sosyal medyada paylaşınız.

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ekoyay Yayınları Sayfa 174 Cevabı

Cevap: 

Sevgili kızım Zeynep,

Sen bu ülkenin en önemli geleceği olan gençlerden bir tanesisin. Çünkü senin ilim ve iman ile öğrenip gideceğin aydınlık bu yol ülkemize de ışık olacak. Bak kızım Zeynep. Herkesi sonra. Gördüğün her insana selam ver. Çünkü bu hayat sadece paylaşmakla güzeldir. Her zaman kötü alışkanlıklardan korun.  Hain tuzaklara düşme. Arkadaşlarını her zaman iyi seç. Bu ülkenin aydınlığa kavuşması için elinden geleni yapmalısın. Sağlıcakla kal, kendine iyi bak…

Baban

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir