Aşağıdaki özdeyişle ilgili düşüncelerinizi sözlü olarak açıklayınız. “Vatan için katlanılan ölüm kadar tatlı ve şerefli bir ölüm var mıdır?” Horatius (Horatyus)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı
Aşağıdaki özdeyişle ilgili düşüncelerinizi sözlü olarak açıklayınız.
“Vatan için katlanılan ölüm kadar tatlı ve şerefli bir ölüm var mıdır?”
Horatius (Horatyus)
Cevap:  

Vatan korunması gereken önemli bir değerdir. Vatan, sınırları belli olan toprak parçası olarak insanların koruması gereken bir servetleri gibidir. Vatan için birçok insan canını feda eder. Vatan, millet, devlet, din ve namus anlamlarına gelir. Vatan için katlanılan ölüm kadar tatlı ve şerefli bir ölüm var mıdır derken, vatan için ölmenin çok doğal bir şey olduğu ve bunun şehadet olduğu vurgulanmaktadır.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Ankara Türk Odası Metni Etkinlik Cevapları başlıklı makalemizde 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı, 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı ve 6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir