Çevrenizde Hac ibadetini yerine getiren birine; Hac ibadetinin niçin yapıldığını, bu ibadetin bireysel ve toplumsal yararlarının neler olduğunu sorunuz?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

Çevrenizde Hac ibadetini yerine getiren birine; Hac ibadetinin niçin yapıldığını, bu ibadetin bireysel ve toplumsal yararlarının neler olduğunu sorunuz konusu hakkında kısaca bilgi aktaracağız.

Hac ibadetinin bireysel faydaları; insanların davete icabet ederek farz ibadetlerinin yerine getirmesi, günahlardan kurtulup  sevap  işlemesi, sıla-i rahimin yani mahşer provası olmasıdır.

Hac ibadetinin toplumsal faydaları ise ibadete teşvik etmesi, dini eğitim olması ile bilinçlendirme, yardımlaşma, fakir ve zengin hediyeleşmesidir.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Bir ilmihalin zekât ibadeti kısmını okuyunuz ve zekâtın kimlere verileceğini sıralayınız. başlıklı makalemizde 8. Sınıf Gizem Yayınları din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitabı sayfa 30 cevabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir