Cibuti ve Mali Hakkında Bilgi


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

Cibuti ve Mali Hakkında Kısaca Bilgi Aktaracağız. 

Malî, Afrika Kıta’sında yer almaktadır. Bu ülkenin denize kıyısı yoktur. Cibuti de Doğu Afrika ülkesidir. 18.134.835 toplam nüfusa sahiptir. Cibuti, Afrika Kıta’sında yer alan Malî, Cezayir, Nijer, Gine , Senegal gibi ülkelerle komşudur.

Cibuti, kıyı boyunca uzanan sahilleriyle hafızalarda yer almaktadır. Nüfusun büyük bir kesimi burada yaşamaktadır. Resmî dili Arapça, Fransızca , Somalice ve Afarcadır. Mali ve Cibuti fakir Afrika ülkeleridir. İkisi de Afrika Kıtasında yer almaktadır.

Bu iki ülkenin en büyük ortak özelliği, ikisinin de Afrika kıtasında yer almasıdır. Ayrıca iki yerin de resmi dili Fransızca’dır. Her ikisinde de nüfusun yüzde 90’ından fazlası Müslüman’dır.

Emeğe saygı için reklamlara 1 kez tıklamayı unutmayın lütfen.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Beşparmak Dağları başlıklı makalemizde Beşparmak Dağları, Girne ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir