Dayanışma neden önemlidir?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

Dayanışma neden önemlidir?
Cevap:

Toplumda bazı değerler ve faaliyetler çok önemli bir yere sahiptir. Dayanışma da bu değerler arasında yer alan önemli bir kavramdır. Dayanışma halinde olmak her toplum için önemli bir noktadır.  Toplumda insanların mutlu ve huzurlu olması ve kendilerini güvende hissetmesi için dayanışma ve onun değerleri açısından çok mühimdir.

Dayanışma bir toplum için önemlidir. Çünkü toplumda birlik ve beraberliğin oluşmasında, toplumun mutlu ve huzurlu olmasında, toplumun barış ve güven içerisinde olmasında, toplumda paylaşma, yardımlaşma ve kaynaşma değerleri için çok gereklidir.

Toplumun dayanışma içinde olması insanların birbirini anlaması, anlamlandırması ve yaşamını sürdürmeleri için gereklidir. Toplumda maddi ve manevi huzurun ve barışın sağlanması için dayanışmaya çok büyük ihtiyaç vardır.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 92-93-94-95 Cevapları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir