Devlet Destekli 10 Bin Lira İhtiyaç Kredisi Başvurusu Hakkında Kamu Bankaları Yeni Bir Açıklama Yaptı

6 ay ertelemeli Devlet Destekli 10 Bin Lira İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapanlara, Kredi Sonucu Belli Olanlara 3 Bin Lira Mı Ödeniyor? 6 ay ertelemeli Devlet Destekli 10 Bin Lira İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? 6 ay ertelemeli Devlet Destekli 10 Bin Lira İhtiyaç Kredisi Başvurusu Ne Zaman Belli Olacak?

DEVLET DESTEKLİ 6 AY ERTELEMELİ 10 BİN LİRA KREDİ BAŞVURUSU ONAYLANAN KİŞİLERE EKSİK ÖDEME Mİ YATIRILIYOR, HESAPLARA KAÇ TL PARA YATIRILDI
Vakıfbank, Halkban ve Ziraat Bankasına başvuranlara SMS ile kredi başvuru sonucu bilgilendirme mesajı gönderiliyor. Fakat birçok kişiye gelen mesaj pek sevindirici değil. Çünkü 10 bin liraya başvuran kişiye 5 bin, 3 bin veya 2 bin küsüratlı rakamlar gelmektedir. Gelen bu miktarlara birçok vatandaş başvurusunu iptal etti ve ihtiyacını karşılamayacak olan parayı çekmekten vazgeçti.
Başvuru Nasıl Yapılır ve Nasıl Öğrenilir? 6 ay ertelemeli temel ihtiyaç desteği kredisi başvuru sonucu sorgulamak veya öğrenmek için mobil bankası olanlar hemen başvurular kısmına girip bu işlemi gerçekleştirebilirler. Olmayanlar için ise internet üzerinden Ziraat Bankası’nın resmi sitesi üzerinden başvurabilir. Başvuru sonucunu öğrenmek için size “olumlu” diye bir mesaj geldiğinde gidip size makul görülen parayı çekebilirsiniz. Mobil bankası bankacılığı olanlar ise başvuru sonuçlarına girip hemen öğrenebilir ve olumlu ise hesaplarına aktarabilirler.

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK 6 AY ERTELEMELİ TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİSİ BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI! BAŞVURU SONUCU SORGULAMA EKRANI

Son dört gündür dönütler olmaya başladı. Birçok kişinin 6 ay ertelemeli temel ihtiyaç desteği kredisi başvuru sonuçlarını öğrendiği öğrenmeyenlerin ise önümüzdeki birkaç gün içinde  sonuçlanacağını tahmin ediyoruz. 

KAMU BANKALARI AÇIKLAMA YAPTI!

Kamu bankaları duruma açıklık getirilmesi konusunda bir bilgilendirme yazısı gönderildi. Bu bilgilendirme yazısı şöyle;

Kamu Bankaları tarafından kullandırılan Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi ile ilgili olarak hem web sitelerinde hem de televizyonlarda bir yanlış anlaşılma var.

30 Mart tarihli ortak basın açıklamamızda 10.000-TL’ye kadar kredi kullandırılabileceğini belirmiştik ve örnek olarak 10.000,-TL, 7.500,-TL ve 5.000,-TL tutarındaki kredilere ilişkin taksit tutarlarına yer vermiştik.

Bazı TV’lerde ve web sitelerinde sanki sadece bu üç tutarda kredi kullandırılabilecekmiş gibi haberler var. Ancak sadece bu üç tutar üzerinden kredi kullandırımı söz konusu değil. En çok 10.000 TL’ye kadar olmak üzere farklı tutarlarda kredi kullandırılması mümkün.

Düşüncelerine yer vererek konuya en azından bir netlik kazandırmış oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.