Diyanet İşleri Başkanlığı’nın zekât ile ilgili açıklamalarını okudunuz. Bu haberden zekat ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısı ile ilgili hangi sonuçları çıkarabilirsiniz?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

Zekat ibadetinin toplumsal yardımlaşmaya katkısıyla ilgili kısaca bilgi aktaracağız.

Her insanın yaratılış amacı Allahu Teala Kulluk etmek ve verdiği nimetlerden dolayı ona şükür etmektir. Bundan dolayı sadece bu amaç doğrultusunda Allah’u Teala’ya ibadet edilmektedir. Bununla birlikte ibadetlerin çoğu bireysel ve toplumsal fayda sağlamaktadır.

İslam dini insanlar arasında sosyal yardımlaşmayı her zaman teşvik etmiştir. Toplum içerisinde yaşayan yardıma muhtaç insanlar sıkıntı ve dertlerini dile getirmekten ve başkalarından yardım istemekten çekinebilirler. Bundan dolayı zengin insanlar her zaman yardıma muhtaç insanlara yardım etmelidir.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İslam dini toplumsal dayanışmayı nasıl teşvik eder? başlıklı makalemizde 8. Sınıf Gizem Yayınları din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitabı sayfa 34 cevabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir