Gelecek ile ilgili hayallerinizi anlatan bir konuşma yapınız. Konuşmanızda uygun geçiş ve bağlantı ifadelerini kullanınız.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı
Gelecek ile ilgili hayallerinizi anlatan bir konuşma yapınız. Konuşmanızda uygun geçiş ve bağlantı ifadelerini kullanınız.
Cevap:

Her insanın gelecek için birçok hayali vardır. Şu yeryüzünde hayal kurmayan bir insan neredeyse yoktur. İnsanların geleceğini, kurmuş olduğu hayaller yönlendirir. İnsanlar istekleri, amaçları ve hayalini kurduğu zamanları gelecek insana getirecek mi diye hep merak eder durur. Her insan mücadele verdiği bu hayatta her zaman güzel bir gelecek hayalini kurar. İnsanlar hayatlarının çoğu döneminde mutluluk ile ilgili hayallere sahiptir. İnsanın en temel amacı bu dünyadaki ihtiyaçlarını ve isteklerini temin etmektir. Ancak bu ihtiyaçların ve isteklerin yerine gelmesi için insanlarım azim ile hareket etmeleri gerekmektedir. Ancak bu şekilde insanlar güzel bir geleceğe sahip olabilir. Hayalleri, istekleri ve amaçları olmayan insanlar gelecekten pek umutlu olmaz ve bir şey de beklemezler. Bundan dolayı kendilerini geliştirme ya da elde ettikleri  başarılar pek mümkün olmayabilir. İnsanlar genel olarak iyi bir işte çalışmak, çalıştığı bu işte başarı elde etmek ve bir an önce aile kurmak isterler. Bu isteklerin gerçekleştiği  anda kendilerini mutlu ve huzurlu olarak hayal ederler. Bu yüzden insanlar kendilerine bir hedef koyarak o hedefe ulaşmak için gayret gösterirler. Sarfedilen çabaların karşılığını almak insana büyük bir güç verir. Ancak her insanın isteklerinin gerçekleşeceğine ilk başta inanması gerekir. Bundan dolayı kararlı ve düşünceli olmak önemlidir. Hayatın her zaman insanlara güzel şeyler getirmeyeceği de göz öününde bulundurarak pes edilmeden yola devam edilmesi gerekir.

İnsanların hayal kurmaktan çekinmemeleri ve hayallerini gerçekleştirmek için ellerinden gelen ne ise yapmaları gerekmektedir. Güzel bir mücadele neticesinde elde edilen başarılar insanların hayatına her daim renk katar.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Aşağıdaki zaman çizelgesinde Aziz Sancar’ın hayatındaki bazı bölümler yer almaktadır. Bu olayların anlatımında boş bırakılan yerleri metinden yararlanarak tamamlayınız. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir