Gerçek Mutluluğu Nasıl Buluruz?

Gerçek Mutluluk

Mutluluğu ve huzuru bu dünyada arayan insanlar ölümü hiç hatırlamazlar. Ölümü hatırlamamak için kendilerini başka işlere verirler ve eğlence için yaşarlar. Bundandır ki Avrupa ülkelerinde işkolik insanlar çok fazladır.  Fakat o kişilerin yaşadığı bu mutluluk geçicidir. Asıl mutluluk ahiret alemindedir. Gerçek huzura ermek isteyen insanlar namaz kılıp Allah’ın huzuruna temiz bir şekilde çıkarlar.

Bazı insanlar mutluluğu meyhanelerde, eğlencelerde bulurlar. O insanlar Allahu Teâlâ ile buluşmayan , Kur’an okumayan ve namaz kılmayan insanlardır. Acana bu kişiler kimin yolunda ve neyin peşindeler? Bu kişilerin kalpleri tatminsiz ve dünyaları her daim hızursuzdur.  Sadece anlık haz alırlar.  Bu anlık hazlar kişinin ilerde namaza başlarım düşüncesinden ibarettir. Hep sonra yaparım diye ibadetleri ertelerler.

Gençliğinde kendilerini namaza alıştırmayan insanlar, kötü yolda gidenler son anlarında nasıl şeytandan kaçacak ve iyilerin yanına gidecekler ki? Son nefeste şeytana kanmamak için iyilerin yolunda ilerlemeliyiz. Bizler ölmeden önce pişman olup imanımızı sağlamlaştırmalıyız. Düzenli olarak 5 vakit namazlarımızı eda etmeliyiz. İyilerin yolunda ilerleyerek cenneti kazanmalıyız. Allah’ın ve iyilerin yolunda olan insanlar Fatiha’sı kabul olan insanlardır. Fakat şeytanın ve kötü insanların yolunda giden insanlar işe Fatiha’sı kabul olmayan insanlardır. Allahu Teâlâ bizleri Fatiha ‘sından mahrum etmesin… Bizleri cenneti ve Cemalullahı ile şereflendirsin.  Her zaman iyi insanların yolundan gitmeyi nasip etsin. Bizler aciz kullarız ve günahlara meyilliyiz. Allah bizleri affetsin ve razı olduğu kullardan eylesin… Amin.

DİN içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir