Hac görevini yerine getiren kişilerdeki olumlu davranış değişikliklerinin sebepleri neler olabilir?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

Hac görevini yerine getiren kişilerdeki olumlu davranış değişikliklerinin sebepleri neler olabilir konusu hakkında kısaca bilgi aktaracağız.

  • Hac görevini yerine getiren kişilerin kul hakkı hariç diğer günahları silinir. Bundan dolayı Hacı olan kişiler tekrar günaha girmemek için olumlu hareketlerde bulunurlar.
  • Hacı olan kişi Mekke’deki kutsal yerleri ve Peygamber Efendimiz’i ziyaret ettiği için imanı artar. Bu kişi günahlarından arınır ve bir Müslüman olarak hareketlerine daha çok dikkat etmeye başlar.
  • Hacı olma bilinciyle hareket eder. Bütün bunlar kişinin Hac görevini yerine getirmesinden kaynaklı olumlu davranış değişikliklerinin nedeni olabilir.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Hac ile ilgili başka hangi kavramları biliyorsunuz? başlıklı makalemizde 8. Sınıf Gizem Yayınları din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitabı sayfa 45 cevabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir