Hayvan Sevgisi

Hayvan sevgisi
Yaradan O ki hiçbir canlı varlığı boşuna yaratmamıştır. Her canlının bu evrende bir görevi, bir faydası mutlaka vardır. Karıncadan tut deveye kadar her canlının yeryüzünde olmasının bir nedeni vardır. Fakat ne yazıkki biz insanlar bu canlılara huzur vermek yerine eziyet ediyor, türlü türlü muameleler sergilmekteyiz.

Hayvanlar can taşıyan varlıklardır. İnsanoğlu can taşıyan bu varlıklara eziyet veya zarar vermek yerine bu hayvanlara sahip çıkmalı, onları yaşatmaya çalışmalıdır. Bizim inancımıza göre bir karıncayı bile ezmek doğru değildir.

Bizler hassas bir inanca sahip insanlarız. Bunun için ekranlarda ve canlı olarak gördüğümüz hayvanlara verilen zararlarda susmak bize yakışmak. Çünkü orda eziyete maruz kalan acısını haykıramayan, konuşamayan, ağlayamayan bu sessiz ve acı çeken bu canlıların acı çekmemesi için biz insanların susmaması gerekir. Hayvana yapılan ölümcül şiddetlerin önüne geçilmesi gerekir. Hiçbir hayvan bu dünyaya boşuna gönderilmemiştir. En küçük canlılardan biri olan bakterinin bile faydalısı vardır.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak tüm insanlığın bu konularda gerekli kurum ve kuruluşlar tarafından gerekli eğitimin verilmesi ve hayvanın canlı birer varlık olduğu, onun da duygularının olduğunu ve en önemlisi canlı olduğunu en güzel bir şekilde anlatılmadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir