Inç Uzunluk Ölçü Birimi Hakkında Bilgi


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

İnç Konusu Hakkında Kısaca Bilgi Aktaracağız. 

İnç(İngilizce Tekil: Inch,çoğul:Inches): 2,54 cm uzunluğundaki uzunluk ölçü birimidir. (“) işareti ile ifade edilmektedir. İngiliz birimleri emperyal birimler Birleşik Devletler geleneksel birimler gibi farklı sistemlerinin birer parçasıdır. Uzunluk değer sistemleri her sistemde farklı isim alır.

Alan hesaplamalarında inç  kare, hacim hesaplamalarında ise  inç küp kullanılır. Bir uzunluk ölçüsü olarak inç ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’ta daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

ABD ve İngiltere’de kişilerin boy uzunlukları foot ve inç cinsinden ifade edilmektedir. Kanada’da ise sürücü ehliyeti gibi resmi belgelerde kişilerin boy uzunlukları metrik ölçüler ile gösterilir. Türkçesi parmak olarak geçmektedir.

Emeğin karşılığı olarak 1 kez reklama tıklarsanız çok memnun oluruz.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Pandalar İle İlgili Bilgi başlıklı makalemizde Panda ve panda hakkında bilgi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir