İSMAİL KÜÇÜKKAYA KİMDİR?

İmamoğlu ve Yıldırım Program Sunucusu Kim, Moderatör Kim?

İsmail Küçükkkaya Gazeteci ve de sunucudur. Asıl memleketi Kütahyadır. Belli bir süre Hürriyet, Sabah, Star ve Akşam gazetelerindeki çalışmalarından sonra FOX TV’de çalışmaya başladı. Fox Tv’de Çalar Saat programını sundu. Peki İsmail Küçükkaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

İSMAİL KÜÇÜKKAYA KİMDİR?

İsmail Küçükkaya 1972 yılında Kütahya Simav’da dünyaya gelmiş, ilk ve orta öğrenimini Kütahya’da görmüş olup üniversite öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünde bitirmiştir.

İsmail Küçükkaya, 1991 yılında gazetecilik kariyerine Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik yaparak başlamıştır. Bir süre Hürriyet Gazetesi’nde çalıştıktan sonra Sabah ve Star gazetelerinde de görev almıştır. İki bin senesinde Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı, 2003 senesinde ise köşe yazarlığını da devam ettirerek SkyTürk TV’de Ankara temsilcisi olarak ta çalışmaya başlamıştır.

2005-2008 yıllarında Akşam Gazetesi’nin Ankara temsilciliği yürüten İsmail Küçükkaya, 2008 senesinin Kasım ayında Akşam Gazetesi’nin genel yayın yönetmeni görevine devam etti. Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı meydana gelen olaylardan sonra görevinden alındı.

2013 senesinde Eylül ayında Fox TV’de “Çalar Saat” adlı programı sunmaya başladı.

2008 senesinde “Cumhuriyetimizi Dair” ve 2012 senesinde “Cumhuriyet’in İlk Yüzyılı” adlı iki kitap yazmıştır.

 

Konu ile ilgili görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir