Kısa Mesafe Koşuları


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

Hadi bugün 20:30’da. Olimpiyat oyunlarının yapıldığı dönemlerde spor tutkunları ekrana kilitlenir. Çok fazla takip etmeyenler bile atletizm konusunda az çok bilgilidirler. Biliyorsunuz ki atletizm koşuları uzunluklarına göre farklı isimlendirilirler. Peki bu tür yarışlara katılan atletlerin adlarının da koşunun uzunluğuna göre değiştiğini biliyor muydunuz?? Mesela 100 ve 200 metre koşuları???‍♀️??‍♂️?

Kısa Mesafe Koşuları Hakkında Kısaca Bilgi Aktaracağız.

Kısa mesafe koşuları ya da Sprinter,  atletiz karşılaşmalarında 60, 100, 200 ve 400 metre mesafelerinde yapılan koşuların genel adına denir. Bu mesafede koşan atletlere ise Sprinter denir.

Hız koşularında parkur her koşul süresince dışarı çıkmaması gereken belli kulvarlara ayrılmıştır. Önceleri hız koşucuları yarışa ayakta durarak başlardı . Çıkış takozları kullanılarak çömelmiş durumda çıkış yapmaya 1884 yılından sonra geçilmiştir.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Hoparlör Hakkında Bilgi başlıklı makalemizde 22 ağustos Hadi bilgi yarışması ipucu hoparlör ve anfi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir