Kurtuluş Savaşı’nda ülkemizin özgürlüğü ve bağımsızlığı için savaşan askerlerimizi düşününüz. Savaşta neler yaptıklarını, neler hissettiklerini düşünerek aşağıdaki yazma alanına bir yazı yazınız.

Sponsorlu Bağlantılar

4. Sınıf Türkçe Müstecip Onbaşı Metni Koza Yayınları Sayfa 46-49-50-51-52-53 Cevapları

4. Sınıf Türkçe Müstecip Onbaşı Metni Koza Yayınları Sayfa 53 Cevabı

Kurtuluş Savaşı’nda ülkemizin özgürlüğü ve bağımsızlığı için savaşan askerlerimizi düşününüz. Savaşta neler yaptıklarını, neler hissettiklerini düşünerek aşağıdaki yazma alanına bir yazı yazınız. Yazınızı bitirdikten sonra gözden geçirerek yazım ya da noktalama yanlışlarınızı düzeltiniz. Ardından yazınızı arkadaşlarınıza okuyunuz.
Cevap:

Bağımsızlık Mücadelesi

Kurtuluş Savaşı, ülkemizin bağımsızlık mücadelesidir. Osmanlı Devleti’nin de içinde bulunduğu İttifak Devletleri I. Dünya Savaşı’ndan yenik olarak ayrıldı. Bunun üzerine artık İtilaf devletleri Osmanlı Devleti’nin topraklarını işgal etmeye başladı. Türk milleti bu duruma tepki gösterdi.

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı’na giriştiler. Yaşanan zorluklara rağmen milletimiz her zaman çok büyük fedakarlık göstermiştir. Askerlerimiz savaşta canlarını hiçe sayarak savaşmışlardır. Askerlerin tek düşündüğü vatanın düşman eline geçmemesiydi.

Konu ile ilgili cevabına ulaşamadığınız sorularınızı bize yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir