“Mallarını gece gündüz, gizli ve açık Allah yolunda harcayanlar var ya, onların Rableri katında mükafatları vardır. Onlara korku yoktur. Onlar mahzun da olacak değillerdir.” Yukarıdaki ayet yardımlaşma kurumlarının meydana getirilmesine nasıl katkı sağlar?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

“Mallarını gece gündüz, gizli ve açık Allah yolunda harcayanlar var ya, onların Rableri katında mükafatları vardır. Onlara korku yoktur. Onlar mahzun da olacak değillerdir.” Yukarıdaki ayet yardımlaşma kurumlarının meydana getirilmesine nasıl katkı sağlar.

Allahu Teala’nın belirttiği bu ayet yardımlaşmanın önemini açıkça ifade etmektedir . İnsanlarda bu ayetleri göz önünde bulundurup çevresinde yardıma muhtaç olan kişilere yardım etmelidir. Yardıma muhtaç insanlara yardım etmek kişinin Allah katında mükafat elde edeceğini gösterir.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yardım kurumları ne iş yapar? başlıklı makalemizde 8. Sınıf Gizem Yayınları din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitabı sayfa 40 cevabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir