Okullar ne zaman açılacak? Okul tatili uzayacak mı?

Koronavirüs nedeniyle okulların ne zaman açılacağı belli mi? Okullar ne zaman açılacak? İkinci dönem okullar açılacak mı?

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fuat Oktay ve bakanlarla yaptığı telekonferans görüşmelerinin videosunu paylaştmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda Bilim Kurulu’nun kararının dikkate alınacağını açıklamıştı.

Tatil için Bilim Kurulu önerisi beklenecekti

Bakan Selçuk’un tatilin uzayıp uzamayacağı konusunda talimatı olup olmadığını sorması üzerine Erdoğan, “Bilim Kurulu’nun bu noktadaki tavsiyesini çok önemsiyorum. Uzatılabilir de uzatılmayabilir de … Ama eğer Bilim Kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa, ona uyalım. Bir hafta yeter diyorsa ona uyalım. Çünkü işin ehli onlar dolayısıyla onların tavsiyeleri istikametinde gitmekte fayda var. Çözeriz onu da” gibi açıklamalarda bulunmuştu.

Diğer taraftan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da önceki günlerde Koronavirüs Bilim Kurulu sonrasında yaptığı açıklamada okulların ne zaman açılacağına dair gelen bir soruya ise Çarşamba günü yapılacak Koronavirüs Bilim Kurulunda Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte eğitimi görüşeceklerini ifade etmişti.

Okul tatili uzatıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk koronavirüs Bilim Kurulu sonrası açıklamalarında okulların 30 Nisan‘a kadar tatil edildiğini bu kararı yapılan görüşmeler sonucunda aldıklarını ifade etti.

Okullar 2 hafta tatil edilmişti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamalara göre koronavirüs nedeniyle tedbir amaçlı öğrenciler, öğretmenler ve velilerin sağlığı için Türkiye genelindeki tüm okulların 16 Mart Pazartesi’den itibaren 30 Mart Pazartesi’ye kadar 2 hafta süreyle tatil edilmesinin görüşmeler sonucunda kararlaştırıldığını ifade etmişti.

Telafi Eğitimi Olacak Mı?

Tüm bunlarla beraber yaz tatilinin kısaltılabileceği ve eksik olan eğitim ve öğretim yılı için bir telafi eğitimi verilebileceği söz konusu olabilir.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir