Resmi kurumların ve sosyal yardım kuruluşlarının engelliler için yaptığı çalışmaları araştırınız.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Sayfa 79 Cevabı

Resmi kurumların ve sosyal yardım kuruluşlarının engelliler için yaptığı çalışmaları araştırınız.
Cevap:

Devlet engelli insanlar için birçok şey yapmaktadır. Resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları olarak sosyal yardım kurumları engelliler için birçok faaliyetler yapmaktadır.

Resmi kurumlar ve sosyal yardım kuruluşları sağlık, eğitim, kültür, bilim ve sanat alanlarında engellilerin gelişimlerinde ve topluma kazandırılmasında bazı görevler üstlenmektedir. İş yerlerinde çalışmak, toplum içerisinde yer almak engellilere yapılan en önemli yardımlardır. Resmi kurumların ve sosyal kuruluşların sosyal sorumluluk projesi olarak yapılması toplum içinde bazı değerlerin ortaya çıkması, yaşatılması ve gelecek nesillerin öğrenmesi için çok gerekli bir durumdur.

 

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Hikâye unsurlarını kullanarak defterinize bir hikâye yazınız. Yazınızda olayları oluş sırasına uygun yazmaya dikkat ediniz. Yazdıklarınızın içeriğine uygun bir başlık belirleyiniz. Yazılarınızda kelimeleri gerçek ve mecaz anlamlarıyla kullanınız. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir