Seyahat Yasağı Ne Zaman Sona Erecek?

Seyahat yasağı ne zaman sona erecek?

Şehirlerarası seyahat yasağının ne zaman kalkacağına dair herkesi beklediğin açıklamayı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptı. Mehmet Nuri Ersoy, bir sürpriz yaşanmazsa iç turizmin mayıs ayı sonunda başlayacağını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı olan Mehmet Nuri Ersoy, şehirlerarası seyahat yasağının ne zaman kalkacağına dair bazı açıklamalarda bulundu. Nuri Ersoy, bir sürpriz yaşanmadığı takdirde iç turizmi mayıs ayı sonu gibi başlatmayı düşündüklerini ifade etti.

Mehmet Nuri Ersoy, “İlk olarak oteller yarı kapasiteleriyle hizmet verecek. Sahillerdeki şezlong sayıları azaltılacak. Otellerdeki açık büfeler açılmayacak” ifadelerini aktardı.

Bakan Ersoy, şu anki verilere göre salgınla mücadelede her şeyin çok olumlu bir şekilde geliştiğini ifade ederek şöyle konuştu:

 

“MAYIS SONUNDA BAŞLAYACAK”

“Böyle giderse ve gidişatta sıkıntı yaşanmazsa mayıs ayı sonu itibariyle iç trafik başlayacak. Kontrollü iç hat uçuşlarıyla turizm sezonu açılacak. Bir sertifikasyon kurulu oluşturduk ve konaklamanın kurallarını belirledik. Çok kapsamlı bir kurallar bütünü. Konaklama tesisleriyle görüşmelerimiz sürüyor. Bu kurallara uymayı taahhüt edenlere sertifikasyon vereceğiz. Sertifikasyon alan tesisleri duyurarak, tatilciye ‘Buralara gidebilirsiniz’ diyeceğiz. Şehirlerarası seyahat ve iç hat seferleri de bu dönem başlayacak. Vaka açısından sıfır olan ülkelerle karşılıklı kapıları açabiliriz”

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir