Sınıfınızda sınıf başkanı seçimleri nasıl yapılıyor? Anlatınız.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı 
Sınıfınızda sınıf başkanı seçimleri nasıl yapılıyor? Anlatınız.
Cevap:

Sınıf başkanları, aday olan kişilerin, gizli oy, açık tasnifle sınıfı meydana getiren öğrencilerin oylarıyla seçilmektedir. Sınıf başkanı olmak isteyen kişiler öncelikle adaylıklarını ortaya koyarlar. Herkes istediği adayı bir kağıda yazar ve daha sonra kağıdı kapatır. Bu gizli oy işlemidir. Sandığa atılan oylar, seçim sonunda açılır ve açık bir şekilde gözler önünde sayılır. En çok oyu alan kişi sınıf başkanı olur.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Kendimizi Değerlendirelim Cevapları başlıklı makalemizde 3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı, 3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı ve 3. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir