T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının üretime yönelik desteklerinden hareketle devletin üreticiye verdiği destek hakkında neler söyleyebilirsiniz?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Ekoyay Yayıncılık 5. Ekonomi ve Sosyal Hayat Sayfa 152, 153, 154, 155, 156, 157 Toprak Ana Etkinlik Cevapları
 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Toprak Ana Metni Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı 

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının üretime yönelik desteklerinden hareketle devletin üreticiye verdiği destek hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Cevap:

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı, üretime yönelik olarak çeşitli destekler sunmaktadır. Bu destekler teşvik paketleri adı altında halka ulaştırılmaktadır. Üreticiye verilen destek her geçen gün daha da artmaktadır. Bunun sebebi üretimin istikrarlı bir şekilde gerçekleşmesi, ekili alanların arttırılması, tarımın canlandırılması ve tarımda istihdamın artmasıdır. Devletin teşvik vermesi hemen her çiftçi için geçerli olarak toprağın bakımı, verimliliği, hasadın artması, ürün verimliliği ve kalitesinin artmasına yöneliktir. Bu şekilde ekonomik kalkınma ve gelişme sağlanmak istenmektedir. Ekonomik kalkınma tarımda ihracatın artması ile mümkün olabilir. Bunun için de teşvik şarttır.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!