Ücretli Öğretmen Mağdur!!

Ücretli Öğretmen Bu Defa da Corona Mağduru Oldu

Devlet bünyesinde çalışan yüzbinlerce ücretli öğretmenin maaşı genellikle hafta sonları, resmi tatillerde, kar, yağmur ve depremlerde verilmezken tüm bu kesintiler üzerine bir de corona eklendi. Bununla beraber ücretli öğretmenler çok ciddi sıkıntılar yaşamaya başladılar. Henüz okulların ne zaman açılacağı dahi belli olmamasına rağmen bu insanlar önümüzdeki süreçte ne yiyip ne içecekler. Hele evli olup çocuğu olanlar ayrı bir meseledir. Bu insanların birdenbire işsiz bırakılıp maaşının kesilmesi bu insanlara ve eğitim camiasına yapılan en büyük haksızlıktır.

Ziya Selçuk; Kimse Mağdur Edilmeyecek

Geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yapılırken gelen bir soru üzerine ücretli öğretmenler mağdur edilmeyecek yanıtını vermişti. Fakat daha sonra sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada ücretli öğretmenlerle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu da akıllara acaba ücretli öğretmen yine mağdur mu edilecek? Diye bi soru gelmeye başladı. Temennimiz Sayın Ziya Selçuk’un sayıları yüzbinleri aşan ücretli öğretmenlerin maaşının en azından bu süreçte kesilmemesidir.

Ücretli Öğretmen Ne Yapıyor? 

Ücretli öğretmenler de corona virüsün basit bir şey olmadığını ve bu tatilin uzayabileceğini düşünerek sosyal medya olsun diğer kurumlar, tv ve programlara belirli saatlerde hep birlikte yüklenip kendilerinin mağdur olduklarını her fırsatta dile getirmektedirler. Ücretli öğretmenlerin bu çalışmalarıyla çeşitli yerlerden kendilerine destek gelmeye devam ediyor. Dedik bizim de bu çorbada tuzumuz olsun ve ücretli öğretmenin sesi olalım.

Peki Ücretli Öğretmen Maaşı Verilecek mi? 

Bu konuyu uzatmaya gerek yok. An itibarıyla ücretli öğretmenler tarfından yapılan paylaşım ve çalışmalar ön planda yer almaktadır. Bu da demek oluyor ki bu konu her yerde görülüyor. Ön planda olan bir mesele varsa gerekli merciler olumlu ya da olumsuz mutlaka bu konuyla ilgili bir çalışma yapılacaktır.

Bir yorum Sizinkini ekleyin
  1. Teşekkür ederiz desteğiniz için. Hak mağduriyeti yaşıyoruz olağanüstü durumlarda bile açıklamaları muallak bırakarak bizleri huzursuz ediyorlar. Umarım şartlarımızı bir an evvel iyileştirirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.