Ücretli ve Usta Öğretmenin Bitmeyen Mücadelesi

Usta ve Ücretli Öğretmenler

İlk günden bu yana büyük bir umutla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a, televizyon haberlerinde, tartışma programlarında ve her fırsatta yapılan basın açıklamalarında ilk sorulardan biri ücretli öğretmenler ve usta öğreticiler ne olacak? sorusuydu. Yine çeşitli sosyal medya gruplarında büyük bir yankıyla birçok sisyasi partinin gündemine oturmayı başaran ücretli öğretmenler ve usta öğreticiler son yapılan açıklamalardan sonra umutlarını kaybetmeyip şu zor süreçte nasıl geçinecekleri konusunda çare ya da çareler aramaya başladılar.

Bizim için Corona, Onlar için Geçim Sıkıntısı

Hiçbir güvenceleri olmayan hayatla mücadele eden ve birçoğu evli olup çoluk çocuk sahibi insanlardır.

Bu insanlar, bazen kadrolu öğretmenin bile gidemediği uçsuz bucaksız yerlere anne, babasını, evdeki çocuklarını bırakıp bizim çocukalrımıza gereken eğitimi en üste performnsla çocuklarımıza vermek için gitmektedirler. Üstelik bu kadar zorluğu 2 bin lirayı bile geçmeyen bir ücretle yapmaktalar. Bu insanlar zor zamanlarda kimse yokken çocuklarımıza anne, baba, veli kardeş oldular. Bu insanlar hiçbir zaman eğitimde aksama yapmayıp verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştılar.

Bu insanlar şu an herhangi bir maaş alamıyor. Şu an gerçekten de evlerine çoluk cocuklarına ekmek götüremiyorlar. Yapılan onca açıklamaya rağmen hala ve hala mağdur durumdalar. Gündemde bir mevzuattır almış başını götürüyor.

Yazık, bizim insanımız, bizim öğretmenimiz ve BENİM ÖĞRETMENİM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.