Usta-Ücretli Öğretmenlere Müjde Yolda!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bilgiyil/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Sponsorlu Bağlantılar

Usta ve Ücretli Öğretmen Beklemeye Başladı

Hiç durmadan ve umutlarını kaybetmeden şu zor dönemde, zor şartlarda seslerini duyurabildiler. Daha önce net açıklamalar yapmayan MEB Ziya Selçuk son iki açıklamasında net bir şekilde konuştu. Yapılan açıklamaya göre Ziya Selçuk maliye bakanıyla görüşmüş ve usta – ücretli öğretmenler için  çalışmalara başlandığını belirtmişti.

Yalnız burada mağdur olan öğretmenlerin birlik ve beraberliklerini gözardı etmek mümkün değil. Dünden bugüne hiç durmadan, yılmadan ve umutsuzluğa kapılmadan mücadelelerine her daim devam ettiler. 

Bakanlıktan Okul Yöneticilerine Gelen Yazı Heyecanı Artırdı

Gelen yazı şöyle;

Değerli İl Müdürlerimiz; Ücretli öğretmenlerin, COVID-19 salgını nedeniyle okulların tatil edildiği günlere rastlayan ek ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yaralanmalarına yönelik yürütülen çalışma Maliye Bakanlığı ile koordineli bir şekilde yürütülmektedir.

Bu nedenle, ücretli öğretmenlerin sözleşmelerinin sonlandırılmaması gerekmektedir.

Bu süreçte ilgililerin mağduriyetine yol açacak her türlü uygulamadan kaçınılması önem arz etmektedir. Bakanlıktan gelecek ikinci bir talimata kadar hiçbir ücretli öğretmenin sigorta çıkışı yapılmayacaktır.
İyi çalışmalar diliyorum…

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Ücretli ve Usta Öğretmenin Bitmeyen Mücadelesi başlıklı makalemizde Bizim için Corona, mevzuat ve Onlar için Geçim Sıkıntısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir