Yeni bir termos geliştirdiğinizi ve bu termosu tanıtmak için yukarıda verilen görseli tasarladığınızı hayal edin. Aşağıdaki alana termosunuz ile ilgili bir reklam metni hazırlayınız. (Metinde bu termosa insanların neden ihtiyacı olduğunu, termosun sağlayacağı faydaları belirtebilirsiniz.)

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 126 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Sayfa 126 Öğrendiklerimizi Değerlendirelim Cevapları

ÖĞRENDİKLERİMİZİ DEĞERLENDİRELİM

1- Yeni bir termos geliştirdiğinizi ve bu termosu tanıtmak için yukarıda verilen görseli tasarladığınızı hayal edin. Aşağıdaki alana termosunuz ile ilgili bir reklam metni hazırlayınız. (Metinde bu termosa insanların neden ihtiyacı olduğunu, termosun sağlayacağı faydaları belirtebilirsiniz.)

Cevap:

Termos; İçine konulan içeceklerin ve yiyeceklerin sıcaklığını ve aynı zamanda soğukluğunu uzun süre koruyan özel yapılı kaplara termos adı verilir. Termos içinde en önemli şey ısı değişmeden, sıcak olanları sıcak, soğuk olanları da soğuk tutan, kabın içindeki havanın boşaltılmış olmasıdır. Bu kadar önemli bir şeyin her evde olması gerekir. Hayatı kolaylaştırmak ve zamandan tasarruf etmek için bu aleti kullanmalısınız.

Konu ile ilgili düşünceleriniz varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir